Lakierowanie proszkowe

Zakład Techniki Powierzchniowej to nowoczesna lakiernia automatyczna  w której proces lakierowania proszkowego sterowany jest w całości komputerowo. Zapewnia to powtarzalność parametrów lakierowania i wysoką  jakość powłoki.

Przygotowanie powierzchni detali przed malowaniem odbywa się metodą zanurzeniową w kąpielach niemieckiej firmy NABU.

Malowanie proszkowe odbywa się w sposób automatyczny przy użyciu najnowszej generacji urządzeń szwajcarskiej firmy Gema. System zarządzania aplikowaniem  farby proszkowej w kabinie lakierniczej zaopatrzony jest w jednostkę sterującą OptiStar All-in-One, zapewniając idealny wydatek proszku oraz najwyższą  jakość powłoki. W pełni zautomatyzowany proces aplikacji i czyszczenia zapewnia szybkie i wydajne malowanie w kilku kolorach jednego dnia.

Utwardzanie powłok prowadzone jest w dwóch piecach przelotowych o wymiarach 7500 mm x 1900 mm x 850 mm i 1100mm. Nasza malarnia proszkowa posiada w pełni wyposażone laboratorium, umożliwiające kontrolę jakości na każdym etapie pracy: od monitorowania kąpieli chemicznych, sprawdzania polimeryzacji powłok po testowanie powłoki finalnej.

Lakiernia proszkowa cieszy się szczególnym uznaniem jako wykonawca powłok drewnopodobnych metodą sublimacji według opatentowanej technologii Decoral System. Powłoki dekoracyjne wykonane tą metodą teksturą, usłojeniem  i kolorystyką wiernie imitują naturalne drewno. Dziesiątki wzorów umożliwiają uzyskanie efektów usłojenia drewnopodobnego dowolnych gatunków drewna takich jak buk, sosna, jabłoń, dąb, mahoń, orzech itp. Paleta efektów jest nieograniczona, gdyż metoda sublimacji pozwala na dekorowanie detali dowolnymi efektami kamienia (marmur, granit), rdzy, złota czy szczotkowania. Efekty drewnopodobne wykonane w naszej lakierni metodą sublimacji charakteryzują się niezwykłą odpornością na ścieranie, zginanie oraz trwałością w warunkach ekspozycji zewnętrznej.

Wszystkie zlecenia traktujemy indywidualnie poprzez oferowanie usług dostosowanych do potrzeb rynku, mając na uwadze główny cel naszej działalności jakim jest satysfakcja Klienta.